Людмила Горделадзе: Українське кіно переживає момент істини

Українське кіно переживає момент істини. Виявилося, що воно дійсно потрібно своєму народові. Аншлаги на українських картинах, стійкий наростаючий інтерес глядача до українського кіно, спільна радість від фестивальних закордонних призів, взаємоповага і підтримка колег кіногалузі, - все це сьогоднішня ситуація в глядацькому середовищі і в кіноспільноті. Це є в значній мірі результат державної підтримки кіногалузі, і - безумовно - продукт плідної наполегливої праці нового покоління українських кінематографістів. Успіхи реально видно на прикладі роботи Кінотеатр «Жовтень» Поділюсь деякими цифрами. Отже, в січні 2020 року кінотеатр відвідали 37915 глядачів, в тому числі 2370 людей похилого віку на безкоштовних благодійних сеансах. На сеансах українських фільмів побували 17442 кіноглядача, в т.ч. 2370 глядачів благодійних сеансів. Тобто аудиторія глядачів украінського кіно в січні місяці 2020 року склала 46% від загальної! І в лютому тренд не згасає! Перелік вітчизняних картин за кількістю в січні теж вражає - 11 фільмів, в т.ч. 1 кіноальманах. Ось ці фільми:
Тільки диво, З наступаючим! (альманах), Розділові Наживо, Чорний ворон, Додому, Мої думки тихі, Пекельна хоругва, Віддана, Скажене весілля-2, Екс, Наші котики.
Сподіваюсь, процес незворотній.

Людмила Горделадзе - Член Ради з державної підтримки кінематографії, член Експертної Ради з кінопроектів при Мінкультури

Рейтинг:
( 0 Рейтинг )
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка