Директор з маркетингу FILM.UA Group Поліна Толмачова на своїх сторінці у Facebook ділиться емоціями від свого кінодебюту та зупиняється на п'яти дуже важливих моментах стрічки.
1. Фільм, створений жінками. Ні, не тільки, звичайно, але в основному - жінками. Автор книги, автор сценарію, продюсер, режисер, продюсери VFX - все це талановиті і красиві жінки. І головні героїні - жінки, а не чоловіки, як це буває зазвичай. І в цьому фільмі, напевне, вперше в нашому кіно - безліч жіночої енергії: сильної, що творить, руйнівної - як вийде. Тому тим, хто хоче зрозуміти, чого хоче, кого любить, про що думає, кого обманює і чому бреше сама собі жінка - вам сюди. І це важлива віха, реалізація Girl Power, про яку стільки говорять і яка змінює світ прямо зараз.
2. Фільм, в якому побут вривається в буття героя і виходить на перший план. Ну, тобто, герої не тільки страждають, люблять, сумніваються - вони живуть. Їдять, п'ють, ходять в туалет, миються, готують, прибирають, розчісуються і одягаються. Побут їх об'ємний, барвистий і дуже реалістичний. Він не фон для сюжету, він - важливий художній прийом. І, мені здається, це з нами точно вперше. Та й дебют Лесі Патоки як художниці по костюмах кінофільму - це справжня подія. Костюми варті того, щоб стати виставковими експонатами, і ми зовсім скоро це реалізуємо.
3. Фільм, в якому музика не списана з референсів, вона не "як у Голлівуді" або "у французькому кіно", або "як у фільмах радянського або пострадянського дитинства" ... Тобі не здається, що ти сто разів все це вже чув, тебе не угойдує від вторинності. Музика абсолютно оригінальна, самобутня, жодної зайвої або фальшивої ноти. Зустрічайте нового українського композитора для кіно - Євгенія Філатова і насолоджуйтеся!
4. Фільм, який надихнув майстрів ювелірного дому "Заріна" на нову колекцію, Видавництво Старого Лева - на перевидання книжки в нашій обкладинці і на створення кулінарного щоденника. Фільм, який своєю красою і енергією надихає партнерів, пресу і музикантів. Пісня "Вільна" об'єднала Тіну Кароль, Юлію Савіну, Альону Альону і мільйони їх шанувальників. Один з найбільш зворушливих відгуків, які ми читали, говорив про те, що, тільки завдяки Тіні, наш майбутній глядач дізнався і про книгу, і про фільм. "І тепер із задоволенням читаю книжку і чекаю кіно". Це називається культурний процес, і це теж крок вперед для всіх нас.
5. Але все це для глядача - не важливо, звичайно ж. Глядачам важливо, що історія Стефанії Черненько, яку так блискуче зіграла Маріанна Янушевич, в ансамблі з Олесею Романовою та Романом Луцьким, це історія кожного з нас. І «Віддана» - універсальне кіно на вічну тему кохання, ненависті, яка руйнує сили ілюзій. І якщо ви хоча б раз в житті обманювали самі себе, не знали, чого ви хочете насправді, що ви насправді любите і кого ви насправді любите, приходьте в кіно. Розплутайте разом з нашими героями тугий емоційний клубок, і отримаєте від цього величезне задоволення.