Роман Семисал

актор
​​Поділитися:

Особиста інформація

  • Ім'я: Роман Семисал
  • Дата народження: 24, серп. 1976
  • Проживання: Україна
Посилання:

Біографія

Народився 24 серпня 1976 року у Верхньодніпровську Дніпропетровської області.

Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.

З 1993—2009 роках працював у Театрі російської драми імені Лесі Українки у Києві. Найвідомішою виставою за його участі в цьому театрі стала камерна вистава «Іду за край», режисера Ольги Гаврилюк, про долю українського поета і дисидента Василя Стуса. Це була перша вистава з використанням української мови в цьому театрі. У цій виставі Семисал зіграв головну роль, крім того був співавтором сценічної композиції. Прем'єра відбулася 2006 року, вистава отримала змішані відгуки, як позитивні так і негативні. Колишній дисидент Василь Овсієнко назвав її «театральною карикатурою на Стуса», через невідповідність образу Стуса, виведеного у виставі, образу реального Стуса, а також неправильний показ порядків, що побутували в радянських в'язничних закладах. При цьому Овсієнко визнав низку достоїнств вистави з точки зору театрального мистецтва.

Роман Семисал записав аудіокнигу роман «Мальва Ланда» Юрія Винничука.

Від квітня 2009 року у Молодому театрі він грає у виставі «Стусове коло», що являє собою музично-літературне дійство режисера Сергія Проскурні, за участі сестер Тельнюк. До того, у 2008 році, виставу було показано у Донецьку, Маріуполі, Слов'янську, Горлівці й Луганську.

У 2014 році Роман Семисал став режисером та виконавцем головної ролі у виставі «Рядовий Шевченко», в Молодому театрі, приуроченої до святкування 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Того ж року, газетою «Дзеркало тижня» Романа Семисала включено до списку «Обличчя культурного року». А влітку 2014 року Роман Семисал добровольцем вирушив на фронт україно-російської війни.

Також Роман Семисал актор дубляжу, дублює і озвучує на всіх студіях дубляжу українською та російською мовами.

Фільмографія

Останні трейлери та відео

Пошук