«Оскар» змінює правила для номінації «Кращий фільм»

Американська кіноакадемія представила нові стандарти, яким повинні відповідати картини для номінації в категорії «Кращий фільм». Про це повідомляє прес-служба премії.

«Стандарти розроблені для заохочення рівного представництва на екрані і за його межами, щоб краще відобразити різноманітність аудиторії, що йде в кіно», - йдеться в повідомленні. При розробці критеріїв використовувалися в тому числі стандарти Британської академії кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA).

Всього представлено чотири стандарти, в кожному з яких є кілька пунктів, пов'язаних з етнічними, расовими, гендерними або інклюзивними ознаками. Серед них:

  • один з головних героїв або героїв другого плану повинен бути темношкірим, азіатом, латиноамериканцем, мешканцем Близького Сходу або представником іншої етнічної групи;
  • не менше 30% акторського складу фільму має бути представлено жінками, етнічними представниками, членами ЛГБТ-спільноти або людьми з обмеженими можливостями;
  • основна тема картини повинна стосуватися расових, гендерних проблем або проблем людей з обмеженими можливостями;
  • в якості стажистів, дистриб'юторів, керівників рекламної кампанії повинні бути кілька представників інших етнічних груп, жінок, членів ЛГБТ-спільноти.

Для номінації фільму на головний «Оскар» в 2022 і 2023 році дотримання цих стандартів не буде обов'язковою умовою.

Починаючи з 96-ї церемонії в 2024 році для отримання номінації на головну статуетку кінокартина повинна буде відповідати як мінімум двом з чотирьох представлених стандартів. Правила для всіх інших номінацій «Оскара» залишаться незмінними.

Рейтинг:
( 0 Рейтинг )
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
Теги: , , ,