Бойовики

Тарас. Повернення (2020)

Історичний, Біографічний | 120 хв.
Рейтинг:
0/10
0

Інформація про фільм

Історія фільму

«Тарас. Повернення» робочі назва: «Таразі. Повернення», «Таразі. Прощання з пустелею» — український фільм режисера Олександра Денисенка про період заслання Тараса Шевченка у Казахстані.

9 березня 2019 року відбувся передпрем'єрний показ фільму в Національному музеї Тараса Шевченка. 13 вересня 2019 року відбулася фестивальна прем'єра фільму на Міжнародному кінофестивалі «Бруківка» у Кам'янці-Подільському. В український широкий прокат стрічка має вийти 24 вересня 2020 році; прокатник — Svoe kino.

Сюжет
Фільм розповідає про Тараса Шевченка на засланні, перед самим його звільненням з солдатчини. Сюжет фільму побудований на історії переслідування Шевченка агентами царської таємної поліції — «Охранки» у найтяжчі для нього останні тижні перебування в Новопетрівській фортеці на Мангістау (Казахстан).

У ролях
Борис Орлов — Тарас Шевченко
Роман Луцький — Мацей Мостовський
Богдан Бенюк — Дядька
Олександр Пожарський — Косарєв
Ганна Топчій — Агата Ускова
Олег Волощенко — фон Ферт
Євген Юхновець — Петров
Юрій Шульган — Усков
Геннадій Скарга — Нікольський
Акнієт Оринтай — Катя

Кошторис
Стрічка у 2012 році стала переможцем четвертого конкурсного відбору Держкіно. Загальний заявлений у 2012 році кошторис стрічки — ₴44.8 мільйонів, з них 50 % (₴22,4 млн) надало Держкіно.
Стрічка у 2018 році також брала участь у патріотичному пітчингу Мінкульту, але не перемогла. Тоді у 2018 році творці подавалися на грант Мінкульту для створення 4-серійної версії фільму (на додачу до повнометражної художньої, фінансування якої частково оплатило Держкіно). Загальний заявлений у 2018 році кошторис для створення 4-серійної версії стрічки — ₴7.6 мільйонів, з них 50 % (₴3,8 млн) мало надати Мінкультури. З середнім балом 24,0 фільм не потрапив до списку 69 фільмів які отримають фінансову підтримку від Мінкульту.

Виробництво
Сценарій фільму «Прощання з пустелею» виграв Міжнародний конкурс кіносценаріїв до 200-літнього ювілею Т. Шевченка у березні 2012.
Після перемоги проекту стрічки у 2012 році у четвертому конкурсі відбору Держкіно фільмування стрічки розпочалося не відразу, а аж у 2016 році. У липні 2016 року розпочалися зйомки фільму в Києві в фортеці Косий Капонір, впродовж серпня і вересня 2016 року відбувалися зйомки у казахстанському місті Мангістау, а у грудні 2016 року в Одеській кіностудії завершилися павільйонні зйомки. У квітні 2017 року відбулася дозйомки сцен в казахстанському місті Капшагай, у травні 2017 року відбулися дозйомки в Одеській області в Білгородській фортеці та в околицях Білгорода-Дністровського. У червні 2017 року було знято останній епізод фільму «Казарма».
Постпродакшн та монтування були завершені у грудні 2017 року, 22 грудня 2017 року творці здали готову стрічку Держкіно.

Реліз
У четвер, 9 березня 2017 року, в день 203-ї річниці з дня народження українського поета та письменника Тараса Шевченка презентували тизер художнього фільму «Тарас. Повернення».
9 березня 2019 року відбувся передпрем'єрний показ фільму в Національному музеї Тараса Шевченка.
13 вересня 2019 року відбулася фестивальна прем'єра фільму на Міжнародному кінофестивалі «Бруківка» у Кам'янець-Подільському, де фільм брав участь у конкурсній програмі. Згодом 21 жовтня 2019 року фільм також було представлено у конкурсній програмі Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто мрії». Згодом 9 листопада 2019 року фільм було представлено на VIII Трускавецькому міжнародному кінофестивалі «Корона Карпат».
В український прокат стрічка мала вийти 2 квітня 2020 року від прокатника Svoe kino, але у березні 2020 року реліз перенесли на 24 вересня 2020 через пандемію коронавірусу. В українському прокаті демонструвалася версія стрічки де російськомовні-в-оригіналі репліки було озвучено українською псевдо-дубляжем.

Нагороди
У вересні 2019 року у Кам'янці-Подільському на кінофестивалі «Бруківка» фільм отримав 1-шу нагороду як найкращий художній український фільм, операторська робота оператора фільму Олександра Кришталовича була визнана найкращою, а приз за найкращу акторську гру акторів у головній ролі був вручений акторам фільму Анні Топчій та Юрію Шульгану.
Наприкінці жовтня 2019 року на Міжнародному кінофестивалі «Місто мрії» у Рівному фільм виборов перше місце у номінації художніх фільмів.

​​Поділитися:

Трейлери та відео

Тарас. Повернення

Історичний, Біографічний

Рекомендовані фільми

Пошук