Бойовики

Черкаси (2020)

Драма, Військовий | 94 хв.
Рейтинг:
0/10
0

Інформація про фільм

Історія фільму

«Черкаси» — український художній фільм режисера Тимура Ященка про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Стрічка створена за підтримки Держкіно України.

Українська та міжнародна прем'єра фестивальної версії стрічки відбулася 16 липня 2019 року на ОМКФ 2019. В український широкий прокат кінопрокатна версія стрічки має вийти 27 лютого 2020 року від прокатника MMD UA.

Синопсис

Мишко та Лев — хлопці з українського села, що з різних причин опинилися на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року.

У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси», разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав — шлях до моря перекритий затопленими судами.

Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

У ролях

Євген Ламах
Дмитро Сова
Роман Семисал
Вадим Лялько
Руслан Коваль
Євген Авдєєнко
Олег Щербина
Михайло Воскобойник


Зйомки

На початку квітня голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко що вже в квітні 2017 року на Одещині продовжать зйомки фільма про тральщика «Черкаси». Офіційно зйомки подій на Донузлаві розпочалися 18 квітня 2017 року біля берегів Очакова та Кінбурнської коси. Для зйомок були створені декорації затоплених російських кораблів, якими загарбники перегородили шлях «Черкасам».

Сцени проросійських виступів у Криму знімалися в Одесі. Також зйомки здійснювалися у селі на Чернігівщині.

Кошторис

Загальний бюджет фільму становить близько 40 мільйонів гривень, з яких підтримка Держкіно — приблизно 17,3 мільйона.[6] Решту бюджету надало ВМС ЗС України Одеської та Чернігівської областей. У лютому 2019 року творці зібрали 350 тис. гривень на пост-продакшн (200 тис., зібрані на краудфандинговій платформі «biggggidea», а також 150 тис. грн., які додав фонд «Відродження»)

Реліз

Спочатку планувалося що реліз фільму відбудеться 24 серпня 2018 року — на День Незалежності України.[9] Згодом прем'єру перенесли на 2019 рік.

Українська та міжнародна прем'єра фестивальної версії стрічки відбулася 16 липня 2019 року на OIFF 2019, де фільм змагався у секції «Національні фільми — повнометражні». 15 жовтня відбулася міжнародна прем'єра фільму на WFF 2019, де фільм змагався у головному конкурсі.

В український широкий прокат кінопрокатна версія стрічки має вийти 27 лютого 2020 року від прокатника MMD UA.

Відгуки кінокритиків

Після прем'єри фільму на ОМКФ 2019 більшість українських кінокритиків позитивно відгукнулися про фільм. За словами кінокритика Детектор медіа Ярослава Підгори-Гвяздовського у фільмі присутня «критика української армії», й зазначає що «„мовне питання“ у фільмі лише урізноманітнює цю критику, адже говорять у фільмі саме так, як і на флоті — українською, російською, суржиком і матом, а найчастіше змішують усе разом, де обсценна лексика є й приправою, й головною стравою». Підгора-Гвяздовський також зазначив що вважає використання у фільмі російських матюків виправданим.

​​Поділитися:

Трейлери та відео

Черкаси. Офіційний трейлер

Драма, Військовий

Рекомендовані фільми

Пошук